Skóra zanieczyszczona. Jak się pozbyć zaskórników ? Część I


Gładka, oczyszczona i promienna cera, to marzenie wielu z Nas. Do najczęściej wybieranych zabiegów w naszym gabinecie należą właśnie zabiegi oczyszczające. Niewielu jednak wie co dokładnie kryje się pod tym stwierdzeniem.

Jeśli na Twojej twarzy widoczne są rozszerzone pory, zaskórniki, czyli niewielkie „ czarne lub białe kropeczki „ , a pod palcami czujesz liczne grudki i inne nierówności to koniecznie przeczytaj ten artykuł. Prawdopodobnie Twoja skóra potrzebuje profesjonalnego zabiegu oczyszczającego. Aby łatwiej zrozumieć pielęgnację skóry zanieczyszczonej, odpowiemy na najczęściej zadawane pytania. 
Dlaczego skóra się zanieczyszcza ?

Czynników może być wiele. Do najczęstszych jednak należą, niewłaściwa higiena i pielęgnacja cery, nieodpowiednia dieta, zanieczyszczenie powietrza, wody, przyjmowanie leków lub stres. Powodem może również być uwarunkowanie genetyczne lub problemy zdrowotne. Niezależnie jednak od przyczyny efekt jest ten sam.
Jeśli gruczoły łojowe produkują niewłaściwą ilość sebum, a dodatkowo nieprawidłowo złuszcza się naskórek dochodzi do zatkania ujść mieszków włosowych, które potocznie zwane są porami. Wówczas na skórze pojawia się zaskórnik, widziany jako czarna lub biała kropka. Zatkane pory najczęściej są wynikiem stosowania nieodpowiednich kosmetyków. Zwykle są to zbyt ciężkie kremy stosowane w codziennej pielęgnacji lub w przypadku kobiet niewłaściwe preparaty do makijażu. Jeśli do tego dojdzie jeszcze nietrafiony produkt do mycia twarzy, efektem będą pojawiające się zaskórniki. W przypadku braku reakcji, problem będzie się pogłębiał, co w konsekwencji z namnażającymi się bakteriami może doprowadzić do powstania stanów zapalnych, a dalej do trądziku.

Jakie składniki najczęściej pogarszają stan cery?

Przede wszystkim są to kosmetyki, które w swoim składzie zawierają silikony, lanolinę, czy składniki ropopochodne tj. na przykład parafina czy wazelina. Na szczęście te ostatnie są coraz rzadziej stosowane.
Zaskoczeniem może być wiadomość, że właściwości komedogenne, czyli zaskórnikotwórcze mogą mieć również tak popularne w ostatnim czasie kosmetyki naturalne. Z czego to wynika?  Są to produkty oparte głównie na olejach, masłach czy woskach roślinnych. Substancje te bez wątpienia mają dobroczynny wpływ na ludzkie ciało, ale niekoniecznie na skórę twarzy. Mogą bowiem zatykać pory i utrudniać jej „ oddychanie ”, dodatkowo łatwo reagują z tlenem powodując powstawanie wolnych rodników.
Dlatego, jeśli masz tendencje do powstawania zaskórników, grudek i stanów zapalnych na skórze, to powinnaś unikać takich kosmetyków, których bazą są powyższe składniki. Niewielkie ilości związków naturalnych nie powinny jednak zaszkodzić.

Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja skóry zanieczyszczonej ?


Najważniejszym krokiem jest odpowiednie mycie skóry, które dla mnie dzieli się na 2 etapy. Pierwszy to demakijaż, a następnie mycie właściwe. Temat jest bardzo obszerny i poruszymy go w osobnym poście. Jednak należy pamiętać, aby po umyciu nie odczuwać podrażnienia oraz nadmiernego ściągania. Jest to istotna informacja, ponieważ z doświadczenia wiem, że osoby ze skórą problematyczną bardzo często sięgają po produkty przeciwtrądzikowe, które z reguły są zbyt agresywne. Następnym krokiem jest tonizacja, której nie stosuje większość z nas. Jest to najczęściej pomijany krok w pielęgnacji domowej, dlatego wkrótce rozwinę ten wątek i napiszę dlaczego używanie toniku jest tak bardzo istotne.

Jakie są dostępne profesjonalne zabiegi oczyszczające ?

Do najbardziej popularnych należą peelingi chemiczne, natomiast spośród  metod mechanicznych to mikrodermabrazja diamentowa, mikrodermabrazja korundowa, peeling kawitacyjny lub oksybrazja. Generalnie, sposobów oczyszczania twarzy w gabinecie jest wiele. Ja natomiast w tym poście przedstawię metody mechaniczne, które uważam za najbardziej skuteczne.
Jedna z najbardziej popularnych metod oczyszczania twarzy to mikrodermabrazja. W Krakowie z powodzeniem stosujemy ten rodzaj bezpyłowego mechanicznego oczyszczania skóry, który można porównać do działania niewielkiego odkurzacza, zakończonego specjalną chropowatą, pokrytą kryształkami diamentu końcówką. W Farmie Urody wykorzystujemy urządzenie Silk Peel™, które zasysa martwy zrogowaciały naskórek oraz zanieczyszczenia zalegające w rozszerzonych porach. Stopień zasysania oraz gradacji końcówek jest dobierany indywidualnie przez kosmetologa, dlatego jest to zabieg, który może być stosowany u większości osób. Zabieg jest bezbolesny, ale skóra zaraz po nim może być lekko zaróżowiona. Ten rodzaj oczyszczania w technikach łączonych,  świetnie uzupełnia się z innymi zabiegami złuszczającymi lub oczyszczającymi. Kraków. Mikrodermabrazja powoduje, że cera jest oczyszczona, gładka i rozświetlona. Pozwala to na swobodne przenikanie składnikom aktywnym pochodzących z kosmetyków w głąb skóry. Zainteresowała Cię mikrodermabrazja? W Krakowie, w naszym salonie doradzimy Ci czy to jest właściwa metoda dla Ciebie, a jeśli się okaże, że nie, to na pewno znajdziemy taką, która rozwiąże Twoje problemy skórne.


Do oczyszczania grubszych, bardziej odpornych na podrażnienia skór używamy mikrodermabrazji korundowej. Tutaj efekt czystej i gładkiej skóry uzyskujemy dzięki drobnym kryształkom glinu, które uderzają o skórę. Korund to materiał naturalny i nieszkodliwy, a jego kryształki usuwają obumarły naskórek i zanieczyszczenia, stymulują wzrost nowej tkanki, która zastępuje usuniętą. Efektem usunięcia warstwy rogowej jest oczyszczona, elastyczna, gładka i lśniąca cera
Twoja skóra jest zanieczyszczona, ale też wrażliwa i boisz się, że zabieg może ją podrażnić? Dla takich osób rozwiązaniem może być peeling kawitacyjny. Kraków, tutaj wykorzystujemy dobroczynny wpływ ultradźwięków. Zjawisko to pozwala na rozbicie starych komórek warstwy rogowej naskórka, czego efektem jest oczyszczenie i dotlenienie skóry. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie pozostawia na skórze żadnego podrażnienia. Zazwyczaj stanowi uzupełnienie innych metod oczyszczania, ale w przypadku skór bardzo wrażliwych, z powodzeniem może być stosowany samodzielnie.

                                        
Jeśli Twoim problemem jest ekstremalnie wrażliwa, delikatna lub alergiczna skóra, to idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie oksybrazja. W Krakowie, zabieg ten inaczej zwany jest peelingiem wodno-tlenowym. To spośród naszej oferty w Farmie Urody, w Krakowie, zabieg oczyszczający o najdelikatniejszym działaniu. Siłą oczyszczającą w tym zabiegu jest strumień tlenu i soli fizjologicznej. Stąd odczucie chłodnego wiatru i bryzy podczas zabiegu. Martwe komórki naskórka zostają złuszczone, pory oczyszczone oraz zwężone. Efektem jest gładka, dotleniona, nawilżona oraz odświeżona cera. Nie powoduje żadnego zaczerwienia, ani podrażnienia. Jest to metoda absolutnie bezinwazyjna, dlatego chętnie wybierana przez klientki również jako tzw. zabieg bankietowy. Doskonale łączy się z innymi zabiegami.

Prześlij komentarz

0 Komentarze